mbulimi mediatik

IDMC në media – 2021

Instituti për Demokraci, Media dhe Kulturë

Lexoni Artikujt > Videot

Artikujt

Propaganda dhe lajmi i rremë. Sot, më e thjeshtë për të propaganduar, më e vështirë për t'u kuptuar

26 shkurt 2021 — A2 CNN

Filtër për filmat e diktaturës, Godole: Transmetimi i tyre "vret" në vazhdimësi ish-të përndjekurit

25 shkurt 2021 — Ora News

Godole e Mërtiri: Filmat e ish-Kinostudios përçojnë propagandën komuniste! ...

25 shkurt 2021 — BalkanWeb

"Shqipëria nga Skënderbeu deri tek Enver Hoxha. Një raportim nga vendi i Shqiptarëve" ...

24 shkurt 2021 — Gazeta Sot

Shfaqet për herë të parë dokumentari "Nga Skënderbeu te Enver Hoxha" ...

24 shkurt 2021 — Gazeta Shqip

Godole: Në 1990 ne instaluam kulturën e pandëshkueshmërisë së krimit dhe të fajit

22 shkurt 2021 — Euronews.al

20 shkurti si ditë harrese kolektive

20 shkurt 2021 — Panorama

30 vite nga rrëzimi i diktatorit, dokumentet ende 'sekret', ambasadori gjerman: Demokracia jo e mirëqenë

20 shkurt 2021 — Mapo

Çelet ekspozita "Rënia e një diktatori", imazhet e 20 shkurtit në shesh

20 shkurt 2021 — BalkanWeb

Zingraf: Viktimat e diktaturës kanë të drejtë të mbahen mend...

20 shkurt 2021 — Gazeta Shqiptare

Çelet ekspozita "Rënia e një diktatori" në sheshin Skëndërbej

12 shkurt 2021 — Exit.al

Rënia e diktatorit, ambasadori gjerman Zingraf: Viktimat e diktaturës kanë të drejtën të mbahen mend

20 shkurt 2021 — Euronews.al

"Ditët e Kujtesës"/ Meta: Të mos harrojmë të kaluarën, për të mos lejuar përsëritjen e saj

19 shkurt 2021 — Agjencia Telegrafike Shqiptare

Presidenti Meta në edicionin e 6-të të "Ditëve të Kujtesës" 2021...

19 shkurt 2021 — Presidenti

"30 vjet më pas, sa e njohim komunizmin?"- Nis të premten aktiviteti njëjavor "Ditët e kujtesës"

16 shkurt 2021 — 360grade.al

"30 vjet më pas, sa e njohim komunizmin?" - Nis të premten aktiviteti njëjavor "Ditët e kujtesës"

16 shkurt 2021 — Panorama

Videot

"ENVERI MË SHUMË ANË POZITIVE", GODOLE...

16 mars 2021 — News24 > Opinion

FILMAT E KINOSTUDIOS, PROPAGANDË APO PASURI...

26 shkurt 2021 — Top Channel > Shqipëria Live

PROPAGANDA DHE LAJMI I RREMË. SOT, E THJESHTË...

26 shkurt 2021 — A2 CNN > Lajme

FILMAT E ISH-KINOSTUDIOS JANË PROPAGANDË...

25 shkurt 2021 — News24 > Lajme

FILTËR PËR FILMAT E DIKTATURËS...

25 shkurt 2021 — Ora News > Lajme

DEBATI PËR KOMUNIZMIN NUK SHTERON...

24 shkurt 2021 — Top Channel > Wake Up

TIRANA DO QUHEJ "ENVER HOXHA",PROPOZIMI...

23 shkurt 2021 — News24 > Lajme

20 SHKURTI DUHET TË ISHTE DITË BASHKIMI...

20 shkurt 2021 — News24 > Lajme

TË DEKLASIFIKOHEN, HISTORIA TË SHKRUHET...

20 shkurt 2021 — News24 > Lajme

PAS VDEKJES SË ENVER HOXHËS U PROPOZUA QË...

19 shkurt 2021 — A2 CNN > Dita Jonë

..."KËRBAÇI" I BËN NJERËZIT TË MPIRË...

19 shkurt 2021 — News24 > Opinion

...30 VITE NGA RRËZIMI I SIMBOLIT DIKTATORIAL...

19 shkurt 2021 — A2 CNN > Lajme

KUJTESA DHE KRIMET E SË SHKUARËS...

19 shkurt 2021 — Ora News > Lajme