mbulimi mediatik

IDMC në media – 2019

Instituti për Demokraci, Media dhe Kulturë

Lexoni Artikujt > Videot

Artikujt

Lekë Tasi: Këshillat e Petro Zhejit për kujtimet e internimit

19 tetor 2019 — Gazeta Shqiptare

"Ëndrra Europiane" bën pjesë dhjetëra gjimnazistë shqiptarë

1 tetor 2019 — Agjencia Telegrafike Shqiptare

Leikert viziton Institutin për Demokraci, Media dhe Kulturë në Tiranë

27 shtator 2019 — Agjencia Telegrafike Shqiptare

IDMC përshëndet Rezolutën e re të PE mbi rëndësinë e një kujtese të përbashkët europiane

25 shtator 2019 — Albspirit

Një përkujtimore për rebelët e kampit famëkeq, ish-të dënuarit rikthehen në Spaç, tregojnë rrathët e ferrit...

30 maj 2019 — Panorama

Muzikë dhe kujtime në Spaç, eshtrat e tre të dënuarve ende nuk gjenden

30 maj 2019 — Gazeta Shqiptare

Të Paharruarit! Ambasadori i Austrisë mesazh në shqip nga Spaçi: E vërteta ulëret

30 maj 2019 — Shqiptarja.com

Pasardhësit e të persekutuarve, vizitë në "Aushvitz"-in e Tepelenës

9 prill 2019 — JUGUnews

Nxënës nga i gjithë vendi vizitojnë ish burgun e tmerrshëm në kala

28 mars 2019 — JUGUnews

"Ditët e Kujtesës", si i përndiqte Sigurimi i Shtetit sportistët shqiptarë

27 shkurt 2019 — Agjencia Telegrafike Shqiptare

Hapen dosjet e komunizmit, kampionët e përndjekur të sportit (historia e rrëmbimit të Qemal Voglit)

27 shkurt 2019 — Tema

Spiunët e Sigurimit në sport

27 shkurt 2019 — Top Channel

Kur Sigurimi i Shtetit "merrej" me sportin

27 shkurt 2019 — RTSH

Hapen dosjet e komunizmit, kampionët e përndjekur të sportit

27 shkurt 2019 — Javanews

Hapen dosjet e komunizmit, kampionët e përndjekur të sportit…

27 shkurt 2019 — A2news

Ditët e kujtesës, e shkuara komuniste përmes dokumentarëve

27 shkurt 2019 — A2news

"Ditët e Kujtesës", Shehaj: Komunizmi është gjallë si mendësi

26 shkurt 2019 — Mapo

Arkivat shqiptare, pa dokumentet nuk zbardhet e vërteta

22 shkurt 2019 — A2news

Bernd Fischer: Kujdes me dokumentet që publikojmë

22 shkurt 2019 — A2news

11 botime të reja për krimet e komunizmit

21 shkurt 2019 — Shqiptarja.com

Tiranë: Nisin Ditët e Kujtesës kundër komunizmit

20 shkurt 2019 — Zëri i Amerikës

"Ditët e Kujtesës", edicioni i katërt sjell analizën e historianit Bernd J. Fischer

20 shkurt 2019 — Agjencia Telegrafike Shqiptare

20 shkurti i vitit 1991 përkujtohet në "Ditët e kujtesës"

20 shkurt 2019 — Shqiptarja.com

"Ditët e Kujtesës", aktivitetet për 28-vjetorin e rrëzimit të diktaturës

12 shkurt 2019 — Koha Jonë

"Ditët e Kujtesës", aktivitetet për 28-vjetorin e rrëzimit të diktaturës

12 shkurt 2019 — Politiko.al

Mos e prekni Spaçin!

30 janar 2019 — Koha Jonë

Spaçi i gjelbëruar apo i hirtë dhe i zymtë?

30 janar 2019 — Tema

Mos e prekni Spaçin!

30 janar 2019 — 360grade.al

Botohet manuali i parë mbi "Historinë Gojore"

17 janar 2019 — Politiko.al

Videot

SHQIPËRIA E VITEVE 1990 NË ARKIVAT HOLANDEZE

20 nëntor 2019 — Abc News > ABC-ja e mengjesit

KA ARDHUR MOMENTI TË VENDOSË SHOQËRIA

8 nëntor 2019 — Abc News > Provokacija

FOTOT NË BULEVARD

6 nëntor 2019 — News 24 > Lajme

DEBATI PËR NDERIMIN E HERONJVE...

6 nëntor 2019 — Abc News > Lajme

FESTA E ÇLIRIMIT

5 nëntor 2019 — Ora News > Lajme

EKSPOZITA "TOTALITARIZMI NË EUROPË"

4 nëntor 2019 — Zëri i Amerikës > Lajme

"TIRANA LEXON", "GRABJANI RRËZË KODRAVE"

19 tetor 2019 — News24 Albania > Lajme

15 VITE NË INTERNIM, LEKË TASI

18 tetor 2019 — Report TV > Lajme

NIS MARATONA E LEXIMIT SHQIP

18 tetor 2019 — Top Channel > Ora e Tiranës

RRËFIME NGA AUTORË QË VUAJTËN NË BURGJET...

16 tetor 2019 — BalkanWeb > Opinion

"LETËRSIA SI VEND KUJTESE"

14 tetor 2019 — RTSH > Mirëmëngjes Shqipëri

DITA NDËRKOMBËTARE E PERSONAVE TË ZHDUKUR

30 gusht 2019 — Fax News > Lajme

PËRKUJTIMI I VIKTIMAVE TË KOMUNIZMIT

23 gusht 2019 — Ora News > Lajme

SI U PUSHKATUAN 40 VITE MË PARË NË KËRKIM...

30 maj 2019 — Star Plus TV > Lajme

"PROVOKIMI" POZITIV I SHOQËRISË ME...

22 maj 2019 — A2 CNN > Ditari

"ARMIKU I POPULLIT", NGA DIKTATURA NË TRANZICION

17 maj 2019 — RTSH > Lajme

NXËNËSIT NË KAMPIN E PËRQENDRIMIT...

9 prill 2019 — JUGUnews > Lajme

"E SHKUARA KOMUNISTE E VENDIT"

15 mars 2019 — Ora News > Ditë e Re

SPIUNËT E SIGURIMIT NË SPORT

27 shkurt 2019 — Top Channel > Lajme

ARKIVA KUJTO.AL, NË SHËRBIM TË KUJTESËS

27 shkurt 2019 — RTSH > Lajme

KUR SIGURIMI I SHTETIT "MERREJ" ME SPORT

27 shkurt 2019 — RTSH > Lajme

KRIMET E KOMUNIZMIT DHE KAMPET E INTERNIMIT...

25 shkurt 2019 — Zëri i Amerikës > Lajme

"DITËT E KUJTESËS"

22 shkurt 2019 — Vizion Plus > 7pa5

"DITËT E KUJTESËS" RISJELL NGJARJET QË...

22 shkurt 2019 — RTSH > Mirëmëngjes Shqipëri

DITËT E KUJTESËS, 28 VJET NGA RRËZIMI I BUSTIT

21 shkurt 2019 — RTSH > Lajme

"DITËT E KUJTESËS"

21 shkurt 2019 — TV Rozafa > Lajme

SOT NË 28-VJETORIN E RRËZIMIT TË BUSTIT...

20 shkurt 2019 — Top Channel > Wake Up

20 SHKURTI I VITIT 1991 PËRKUJTOHET NË "DITËT..."

20 shkurt 2019 — Report TV > Lajme

"DITËT E KUJTESES" SJELLIN 28-VJETORIN...

20 shkurt 2019 — Abc News > Lajme

BREZI I RI DUHET NDERGJEGJESUAR

20 shkurt 2019 — Fax News > Lajme

TË RINJTË DUAN TË DINË RRETH DIKTATURËS

19 shkurt 2019 — A2 > Dita Jonë