mbulimi mediatik

IDMC në media – 2017

Instituti për Demokraci, Media dhe Kulturë

Lexoni Artikujt > Videot

Artikujt

"Gjimnazistët do bëjnë diferencën në ballafaqimin me të shkuarën"

11 dhjetor 2017 — Mapo

"Ditët e Kujtesës" - Letra e Prof. Sami Repishtit

25 nëntor 2017 — Illyria

Konkursi "Pyet Gjyshërit 2" përmbyll "Ditët e Kujtesës", shpallen fituesit

24 nëntor 2017 — Ora News

"Ditët e Kujtesës 2017", lexohet dosja e Musine Kokalarit

23 nëntor 2017 — Sot

"Komunistët falsifikuan historinë për të sunduar të tashmën"

17 nëntor 2017 — Mapo

Rikthehen "Ditët e Kujtesës": 8 ditë aktivitete si nevojë e shqiptarëve për ballafaqimin me të shkuarën

16 nëntor 2017 — Newsbomb

Rikthehen "Ditët e Kujtesës", shoqëria shqiptare ballafaqim me të shkuarën

16 nëntor 2017 — BalkanWeb

"Ditët e Kujtesës": 8 ditë aktivitete si nevojë e shqiptarëve për ballafaqimin me të shkuarën

16 nëntor 2017 — Syri

Si ta shpëtojmë kulturën nga qokat

31 tetor 2017 — Panorama

Të shikosh me sytë e tjetrit

28 tetor 2017 — Mapo

Tirana lexon, nisma dhe Festivali Ndërkombëtar kthen sytë nga letërsia

27 tetor 2017 — Gazeta Shqiptare

"Tirana Lexon", nis maratona e leximeve në kryeqytet

26 tetor 2017 — Agjencia Telegrafike Shqiptare

Nis sot Festivali Ndërkombëtar i Letërsisë në Tiranë "Deti i bardhë". Ja axhenda

26 tetor 2017 — InfoKult

#Tirana Lexon 2017, më 26 tetor dhe jo vetëm në Tiranë

21 tetor 2017 — Gazeta Express

Hapja e dosjeve – Në tetor, e vërteta e ezekutimit të grupit të deputetëve në '45

24 shtator 2017 — Ora News

Politikanët janë imun nga hapja e dosjeve!

24 shtator 2017 — Lexo.al

Përfundon me sukses trajnimi "Raportimi mbi dosjet e SIGURIMIT'" nga IDMC

24 shtator 2017 — Telenews

Politikanët janë imun nga hapja e dosjeve!

22 shtator 2017 — Erblin Vukaj

Europa dënon krimet e komunizmit, por Rezoluta jonë fle

23 gusht 2017 — Panorama

Fëmijët e diktaturës / "Pasojat e pushkatimit të gjyshit të shkolluar në Harvard"

25 korrik 2017 — Panorama

Reflektim për termat e diktaturës (video)

10 korrik 2017 — Ypi.al

Reportazh nga burgu famëkeq / Nëpër rrënojat e Spaçit me një ish-të dënuar politik

30 maj 2017 — Panorama

Rikthim në burgun e famshëm të Spaçit

7 maj 2017 — Star Plus TV

IDMC, në vendet e kujtesës në Shkodër

7 maj 2017 — Star Plus TV

"Fëmijët e diktaturës" vazhdon rrugëtimin për të sjellë Kujtesën

1 maj 2017 — Gazeta Shqiptare

Debati për kujtesën përtej Kinostudios

24 mars 2017 — Panorama

Opinion – Filmat e komunizmit, të shfaqen apo jo?

14 mars 2017 — Klan

Opinion / Godole: Filmat e realizuar në komunizëm nuk kanë asnjë vlerë artistike

14 mars 2017 — Opinion

Godole në Zululand: "Nuk më ka shock-uar simpatia për Enver Hoxhën që doli nga sondazhi"

21 shkurt 2017 — Tema TV

"Fëmijët e Diktaturës"

21 shkurt 2017 — Ora News

Hebrenjtë në Shqipëri, vështrime të kryqëzuara

24 janar 2017 — Koha Jonë

Videot

PYET GJYSHËRIT, NJË MARRËDHËNIE E BREZAVE

1 dhjetor 2017 — RTSH > Mirëmëngjes Shqipëri

SI E KUJTOJMË KOMUNIZMIN

29 nëntor 2017 — Klan > Opinion

BALLAFAQIMI ME TË SHKUARËN KOMUNISTE

17 nëntor 2017 — Ora News > Lajme

48 ORË LEXIM NË TIRANË

26 tetor 2017 — Klan > Lajme

TIRANA LEXON 2017

26 tetor 2017 — RTSH > Lajme

FESTIVALI NDËRKOMBËTAR "LETËRSIA NË LËVIZJE"

24 tetor 2017 — Ora News > Lajme

Ç'DINË TË LINDURIT E DEMOKRACISË PËR DIKTAT...

24 tetor 2017 — Ora News > Tonight Ilva Tare

TIRANA LEXON, MARATONA E 3-TË E LEXIMIT

24 tetor 2017 — RTSH > Mirëmëngjes Shqipëri

"TIRANA LEXON", MARATONA KU TË GJITHË

23 tetor 2017 — Ora News > Ditë e re

"PYET GJYSHËRIT 2", KONKURS MULTIMEDIAL

16 tetor 2017 — News24 > Vila24

E VËRTETA E EKZEKUTIMIT TË DEPUTETËVE NË '45

24 shtator 2017 — Ora News > Lajme

SI E VIZATOJNË TË RINJTË KOMUNIZMIN

18 korrik 2017 — RTSH > Mirëmëngjes Shqipëri

SI E VIZATOJNË TË RINJTË KOMUNIZMIN

7 korrik 2017 — Top Channel > Wake Up

VENDET E DËSHMISË DHE KUJTESËS NË SHQIPËRI

5 prill 2017 — RTSH > Në Tempull

BARDH A ZI NGA ORNELA GAÇE DHE ERION KRISTO

24 mars 2017 — Scan TV > Bardh A Zi

FILMAT E KOMUNIZMIT, TË SHFAQEN APO JO?

14 mars 2017 — Klan HD > Opinion

FËMIJËT E DIKTATURËS

21 shkurt 2017 — Top Channel > Lajme

ALMA LIÇO: SI MA PUSHKATUAN GJYSHIN...

20 shkurt 2017 — Shqiptarja.com > Intervistë

PËRKUJTIMI I HOLOKAUSTIT

27 janar 2017 — RTSH > Mirëmëngjes Shqipëri