mbulimi mediatik

IDMC në media – 2015

Instituti për Demokraci, Media dhe Kulturë

Lexoni Artikujt > Videot

Artikujt

Deti i bardhë i letërsisë në tranzit

31 tetor 2015 — Mapo

Kontakti magjik midis autorit dhe lexuesit në skenën e Teatrit Kombëtar

29 tetor 2015 — Agjencia Telegrafike Shqiptare

"Deti i Bardhë", 21 shkrimtarë përballë lexuesit

29 tetor 2015 — Panorama Online

Për herë të parë nisma "Tirana Lexon"

29 tetor 2015 — Dita

Festivali i Letërsisë, Kumbaro: Prioritet është lexuesi

29 tetor 2015 — Sot News

Festivali i Letërsisë "Deti i Bardhë II"

28 tetor 2015 — Info Kult

Pas viteve '90, femra ndihet e pavarur

25 tetor 2015 — Shekulli

Të përballosh migrimin brenda vendit tënd

25 tetor 2015 — Shekulli

Si e percepton rinia shqiptare të kaluarën diktatoriale?

24 tetor 2015 — Deutsche Welle

Nis konkursi, Godole: Koha që të rinjtë të njohin të kaluarën!

23 tetor 2015 — Agjencia Telegrafike Shqiptare

Ndahen çmimet për 10 fituesit e konkursit "Born in '90s" nga IDMC

23 tetor 2015 — Shqiptarja.com

Shpallen fituesit e konkursit "Born in the 90s"

23 tetor 2015 — almakos

Shpallen fituesit e konkursit "Born in the 90s"

23 tetor 2015 — kosovalive360

Stafetën e rishikimit të historisë le ta marrë në dorë brezi i ri

18 tetor 2015 — Shekulli

Nis konkursi, Godole: Koha që të rinjtë të njohin të kaluarën!

10 qershor 2015 — Java News

Born in the '90, një konkurs për të shkuarën dhe të ardhmen!

10 qershor 2015 — KultPlus

Konkursi: Lindur në '90-ën - Zbulo të shkuarën, krijo të ardhmen!

10 qershor 2015 — Peshku pa ujë

Born in the '90, një konkurs për të shkuarën dhe të ardhmen

9 qershor 2015 — Mapo

Konkursi "Zbulo të shkuarën, krijo të ardhmen", një dritare për të rinjtë

9 qershor 2015 — BalkanWeb

Videot

PËRBALLJA ME TË KALUARËN - PUNTATA I

21 dhjetor 2015 — RTSH > Përballja me të kaluarën

NË STUDIO JONILA GODOLE

29 tetor 2015 — ABC News > Në studio

FESTIVALI I DYTË I LETËRSISË NË KRYEQYTET

28 tetor 2015 — RTSH > Lajme

21 AUTORË PËRBALLË TRAZICIONIT

29 tetor 2015 — Top Channel > Wake Up

NDAHEN ÇMIMET PËR 10 FITUESIT E KONKURSIT

23 tetor 2015 — Report TV > Lajme

BORN IN THE 90s

5 tetor 2015 — RTSH > Mirësevjen

KONKURSI KREATIV "TË LINDUR NË 90-n"

1 tetor 2015 — News 24 > Vila 24 

KONKURSI PËR TË RINJTË

1 korrik 2015 — MAD TV > Mad Day

KONKURS KREATIV PËR TË KUPTUAR TË SHKUARËN

10 qershor 2015 — Top Channel > Wake Up

JONILA GODOLE NË KLUBIN E MËNGJESIT

11 qershor 2015 — Club TV > Klubi i mëngjesit

KONKURSI PËR TË RINJTË "BORN IN '90s"

9 qershor 2015 — TVSH > Lajme

ÇELET KONKURSI PËR KOMUNIZMIN

9 qershor 2015 — Ora News > Lajme

KONKURSI MË I RI PËR TË LINDURIT PAS VITEVE 1990

9 qershor 2015 — A1 Report > Lajme

BORN IN THE 90s

9 qershor 2015 — Vizion Plus > 7pa5